Providing you the best range of short body bib cock, long body bib cock, pillar cock tap, brass angle cock, nozzle bib cock and concealed stop cock 20 mm with effective & timely delivery.
₹ 715 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Warranty | 10 Years |
| Spout Type | Foam Flow Aerator |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Model Name/Number | OL-01 |
| Brand | Flamingo |
| Flange | With Flange |
| Connection Size | 1/2 inch BSP |
| Handle Design | Modern |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 680 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Inlet Size | 15mm |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | OL-02 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Brand Name | Flamingo |
| Material | Brass |
| Handle Type | Quater Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Basin |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Control Mechanism | Quarter Turn |
| Application Area | Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Mount Type | Deck Mount |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 15 mm |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Finish | Chrome |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | OL-04 |
| Series | Ola Collection |
| Color | Silver |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| End Connection | Male Thread |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Model Name/Number | OL-19 |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Series | Ola Collection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1210 / Piece Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Trim Shape | Round |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | OL-08 |
| Series | Ola Collection |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1390 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Brand | Flamingo |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1015 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Trim Shape | Round |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Application | Shower |
| Finish | Chrome |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | OL-07 |
| Series | Ola Collection |
| Color | Silver |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1285 / Piece Get Latest Price
| Usage | Toilet |
| Valve Size | 25 mm |
| Operation | Manual |
| Inlet Size | 25 mm |
| End Connection Type | Union |
| Automation Grade | Manual |
| Body Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting | Concealed |
| Material | Brass |
| Maximum Pressure | Full |
₹ 4125 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Lowest | 2 In 1 Wall Mixer |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Type | Tall Body Pillar Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Table Top Wash Basin, Wash Area |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3345 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Dual Lever |
| Spout Type | Curve Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fittings |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Hole Configuration | Center Hole |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2720 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Type | Wall Mounted |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 7 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2780 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Kitchen |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4375 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Fancy | 3 In Wall Mixer |
₹ 3350 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Type | Concealed wall mixer |
| Handle Type | Three Handle |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Rain |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Shower Area |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Product Type | 2-Way Bib Cock |
| Type | 2-in-1 |
| Weight | 450g |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | OL-05 |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1035 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 15 mm |
| Handle type | Handle |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | OL-06 |
| Series | Ola Collection |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 745 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Inlet Size | 15mm |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | OL-23 |
| Handle Design | Modern |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India