Our product range includes a wide range of short body bib cock, 2 in 1 angle cock, 2 in 1 bib cock, swan neck with casted spout, concealed stop cock 15 mm and concealed stop cock 20mm with wall flange.
₹ 940 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Warranty | 10 Years |
| Spout Type | Foam Flow Aerator |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | FA-01 |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1465 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Type | Two Way Angle Cock |
| Material | Brass |
| Body material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Outlet type | 2 threaded outlets |
| Handle type | Round |
| Is It Corrosion Resistant | Yes |
| Is It Rust Proof | Yes |
| Usage | Health faucet & jet |
| Connection type | Male thread |
| Working pressure | 1.0 MPa |
| Warranty | 5 year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1605 / Piece Get Latest Price
| Product Type | 2-Way Bib Cock |
| Type | 2-in-1 |
| Weight | 570g |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | FA-05 |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1980 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Basin |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Casted Swan Neck |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1060 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Trim Shape | Round |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | FA-07 |
| Series | Flamingo Collection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1390 / Piece Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Trim Shape | Round |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | FA-08 |
| Series | Flamingo Collection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1720 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Casted Sink Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1025 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | FA-02 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4600 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Instolation Type | Wall Mounted |
₹ 1440 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Sink Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2125 / Piece Get Latest Price
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Area |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3660 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Dual Lever |
| Spout Type | Curve Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fittings |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Hole Configuration | Center Hole |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3230 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Kitchen |
| Handle Type | 2 Handle |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5230 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Three Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Flamingo |
₹ 2875 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Type | Two lever |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1010 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| End Connection | Male Thread |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Model Name/Number | FA-19 |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1605 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Mount Type | Deck Mount |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 625 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 15 mm |
| Handle type | Triangular |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | FA-04 |
| Series | Flamingo Collection |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1465 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Body material | Brass |
| Size | 1/2 inch |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Outlet type | 2 threaded outlets |
| Handle type | Morden |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Usage | Toilet health faucet |
| Working pressure | 1.0 MPa |
| Warranty | 7 year |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India