Providing you the best range of brass bib cock, long body bib cock, brass pillar cock, brass angle cock, nozzle bib cock and 2 in 1 bib cock with effective & timely delivery.
₹ 665 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Bib Cock |
| Weight | 270g |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Short Body |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Coating | Chrome |
| Material | Brass |
₹ 780 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | SE-02 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 830 / Piece Get Latest Price
| Type | Short Body Pillar Cock |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Single Knob |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 495 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 15 mm |
| Handle type | Quater Turn |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Usage/Application | Home |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | SE-04 |
| Series | Seltos Collection |
| Color | Silver |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 690 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| End Connection | Male Thread |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Flamingo |
| Finishing Type | Chrome |
| Color | Silver |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Code | SE-19 |
| Series | Seltos Collection |
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Brand | Flamingo |
| Handle Control | Double Handle |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Two Way |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | SE-05 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 975 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Material | Brass |
| Body material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Outlet type | 2 threaded outlets |
| Handle type | Quater Turn |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | SE-06 |
| Series | Seltos |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ inch) |
| Material | Brass |
| Valve Type | Concealed Stop Valve |
| Brand | Flamingo |
| End Connection | Female Thread |
| Handle Type | Half Turn |
| Application | Bathroom |
| Size | 15 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Model Name/Number | SE-07 |
| Series | Seltos Collection |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1240 / Piece Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Trim Shape | Round |
| Type | Concealed Stop Cock |
| Material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | SE-08 |
| Series | Seltos Collection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1335 / Piece Get Latest Price
| Size | 1" (25mm) |
| Valve Size | 25 mm |
| Valve Type | Flush Valve |
| End Connection | Female Threaded |
| End Connection Type | Threaded |
| Automation Grade | Manual |
| Pressure Rating | PN16 |
| Body Material | Cast Brass |
| Handle Type | Half Turn |
| Material | Brass |
| Full Brass | Flush Valve |
₹ 3420 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Design | Italian |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Rain |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Shower Area |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1440 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Application Area | Wash Basin |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Type | Wall Mounted |
| Tap Type | Sink Cock |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Kitchen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3295 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Dual Lever |
| Spout Type | Curve Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Bathroom Fittings |
| Design | Italian |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Hole Configuration | Center Hole |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Cartridge Type | Ceramic Disc |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2775 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Usage/Application | Kitchen |
| Design | Italian |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Brass |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2720 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Type | 2 Lever |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Design | Italian |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4250 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Wall Mounted | 2 In 1 Wall Mixer |
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Wall Mounted | 3 In 1 Wall Mixer |
₹ 1945 / Piece Get Latest Price
| Type | Tall Body Pillar Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Table Top Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India