Manufacturer of a wide range of products which include brass pillar cock, sink cock casted spout, short body bib cock, fancy angle cock, 2 in 1 bib cock and 2 in 1 angle cock.
₹ 1710 / Piece Get Latest Price
| Type | Tall Body Pillar Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Usage/Application | Wash Basin |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2035 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Casted Sink cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Kitchen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Size | 15mm |
| Color | Silver |
| Coating | Crome |
| Surface Finish | Crome Police |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1190 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Warranty | 10 Years |
| Spout Type | Foam Flow Aerator |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | Chocolate Collection |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 710 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Material | Brass |
| Handle type | Quater Turn |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | CH-04 |
| Series | Chocolate Collection |
| Color | Silver |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1805 / Piece Get Latest Price
| Product Type | 2-Way Bib Cock |
| Weight | 600g |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Two Way |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1495 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Material | Brass |
| Body material | Brass |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Outlet type | 2 threaded outlets |
| Handle type | Quater Turn |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Type | Angle Cock |
| Model Name/Number | CH-06 |
| Series | Chocolate Collection |
| Color | Silver |
| Warranty | 10Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6160 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Wall Mounted | 2 In 1 Wall mixer |
₹ 5390 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Waranty | 10Years |
₹ 1325 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Inlet Size | 15mm |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | Chocolate Collection |
| Handle Design | Modern |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1815 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Sink Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage/Application | Kitchen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India