Leading Manufacturer of brass health faucet, jaquar type abs health faucets, brass round health faucet, health faucet premium, grohe health faucet and parryware health faucet from Jamnagar.
₹ 730 / Piece Get Latest Price
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Pipe Length | 1.5 Meter |
| Weight of Gun | Above 250 gm |
| Color | Chrome |
| Diameter | 15mm |
| Brand | Jaquar |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 345 / Piece Get Latest Price
| Gun Material | ABS |
| Color / Finish | Chrome Finish |
| Type | Gun Only |
| Tube Length | 1.5 m |
| Spray Type | Standard Flow |
| Material | ABS |
| Brand | Jaquar |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome |
| Tube Material | Stainless Steel |
| Hook Material | ABS |
₹ 715 / Piece Get Latest Price
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Weight of Gun | Above 250 gm |
| Color | Silver |
| Product Type | Gun Only |
| Hose Length | 1 mtr (3.2 ft) |
| Hose Material | Brass |
| Pipe Length | 1.5 Meter |
| Diameter | 15mm |
| Brand | Jaquar |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Spray Material | ABS |
| Material | ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Product Type | Spray Gun Only |
| Set Components | Only Hand Spray |
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Hose Length | 1.5 m |
| Finish | Chrome Plated |
| Spray Pattern | Single Mode |
| Hose Material | Stainless Steel Braid |
| Activation Type | Trigger Press |
| Holder Material | ABS |
| Warranty | 5 Years |
| Spray Functions | Single Function |
| Features | High-Pressure Nozzle |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Spray Material | ABS |
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Weight of Gun | Above 250 gm |
| Set Components | Only Hand Spray |
| Product Type | Gun Only |
| Hose Length | 1.5 mtr (5 ft) |
| Finish | Chrome Plated |
| Hose Material | Stainless Steel |
| Spray Pattern | Single Mode |
| Color | Silver |
| Diameter | 15mm |
| Features | Anti-Burst Hose |
| Usage Area | Toilet |
| Warranty | 5 Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 285 / Piece Get Latest Price
| Tap Type | Health Faucet |
| Pipe Length | 1.5 Meter |
| Gun Material | ABS |
| Type | Health Faucet |
| Collection | Parryware |
| Color / Finish | Chrome Finish |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Handle Type | Knob Handle |
| Finish | Chrome |
| Flow Type | Spray Flow |
| Brand | Parryware |
| Color | Silver |
| Material | ABS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Finish | Chrome Plated |
| Brand | Flamingo |
| Operating Type | Manual |
| Hose Length | 1.5 m |
| Installation Type | Exposed |
| Mount Type | Wall |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 285 / Piece Get Latest Price
| Finish / Color | Chrome Plated |
| Weight of Gun | Above 250 gm |
| Color | Silver |
| Product Type | Gun Only |
| Hose Length | 1 mtr (3.2 ft) |
| Hose Material | Stainless Steel |
| Pipe Length | 1.5 Meter |
| Diameter | 15mm |
| Brand | Hindware |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India