Leading Manufacturer of short body bib cock, brass pillar cock, long body bib cock, brass angle cock, 2 in 1 bib cock and 2 in 1 angle cock from Jamnagar.
₹ 885 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Warranty | 10 Years |
| Spout Type | Plain |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm |
| Cartridge / Spindle Size | 15 mm |
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Body Style | Square |
| Flange | With Flange |
| Inlet Connection Size | 1/2 inch BSP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1255 / Piece Get Latest Price
| Type | Short Body Pillar Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Handle Type | Single Knob |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Flow Type | Foam Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Colour | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 970 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Material | Brass |
| Inlet Size | 15mm |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Color | Silver |
| Design | Extra Heavy |
| Flange Included | Yes |
| ISI Marked | Yes |
| Warranty | 10 Year |
| Body Length | Extra Long |
₹ 685 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Type | One Way Angle Cock |
| Handle type | Square |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Is It Corrosion Resistant | yes |
| Is It Rust Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1675 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Double Handle |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Warranty | 10 Years |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1515 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Type | One Way Angle Cock |
| Material | Brass |
| Handle type | Square |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Is It Corrosion Resistant | yes |
| Is It Rust Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1230 / Piece Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Type | Full Turn |
| Trim Shape | Round |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Brand | Flamingo |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Cartridge Size | 15 mm |
| Warranty | 7 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1430 / Piece Get Latest Price
| Type | Full Turn |
| Trim Shape | Round |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Is It Rust Proof | yes |
| Brand | Flamingo |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 7 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 20 mm |
| Cartridge Size | 15 mm |
₹ 1570 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass With Chrome |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Packaging Type | 2 pcs |
| Color | Silver |
| No. Of Handle | One |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2430 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Casted Swan Neck |
| Condition | Deck mounted |
| Packaging Type | Single pcs |
| Color | Silver |
| No. Of Handle | One |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1485 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Size | 15mm |
| Coating | Chrome |
| Surface Finish | Silver |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2315 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Size | 15mm |
| Coating | Chrome |
| Surface Finish | Chrome Finish |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3370 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Brass |
| Handle Type | Quater Turn |
| Finish | Chrome |
| Usage/Application | Kitchen |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5145 / Piece Get Latest Price
| Brand | Jaquar |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Inlet Size | 1/2 inch |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| End Connection | Male Thread |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Size | 15mm |
| Brand | Flamingo |
| Working Pressure | 10 kg/cm² |
| Application | Garden |
| Color | Silver |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Mounting Type | Wall |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1970 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Single Knob |
| Usage/Application | Home |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Table Top Wash Basin |
| Brand | Flamingo |
| Color | Silver |
| Coating | Chrome |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Usage | WC |
| Valve Size | 25 mm |
| Operation | Manual |
| Inlet Size | 25 mm |
| End Connection Type | Threaded |
| Automation Grade | Manual |
| Body Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting | Concealed |
| Material | Brass |
| Maximum Pressure | High Pressure |
| Application | Toi |
| Flush Type | Single Flush |
| Water Pressure | High Pressure |
₹ 3430 / Piece Get Latest Price
| Type | Non telephonic |
| Handle Type | Knob |
| Brand | kohler |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Double Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5885 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4570 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Type | 3 in 1 Lever |
| Handle Type | Knob |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Flow Type | Rain |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | Three Handle |
| Application Area | Shower Area |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3545 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Dual Lever |
| Spout Type | Curve Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Hole Configuration | Center Hole |
| Flow Type | Foam Flow |
| Usage/Application | Bathroom Fittings |
| Design | Italian |
| Material | Brass |
| Cartridge Type | Ceramic Disc |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2705 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Type | Tall Body Pillar Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Single Knob |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Table Top Basin |
| Is It Rust Proof | Yes |
| Usage/Application | Basin |
| Brand | Flamingo |
| Country of Origin | Made in India |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India