Pioneers in the industry, we offer 25mm flush cock, brass bib cock, long body bib cock, brass pillar cock, brass angle cock and 2 in 1 bib cock from India.
₹ 1515 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 25 mm |
| Flush Type | Full Turn |
| Installation Type | Concealed |
| Flow Control | Manual |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage | Toilet |
| Operating Pressure | 0.5 bar |
₹ 770 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Bib Cock |
| Material | Brass |
| Weight | 300 g |
| Body Type | Bib Cock |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Spindle Type | Quarter Turn |
| Control Mechanism | Quarter Turn |
| Inlet Connection Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Finish & Color | Chrome Plated |
| Handle Design | Knob |
| Inlet Size | 15 mm (1/2 inch) |
| Warranty | 10 Years |
₹ 855 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Material | Brass |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Plated |
| Finish/Coating | Chrome Plated |
| Handle Design | Knob |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm |
| Flange Included | Yes |
| Warranty | 10 Years |
₹ 1115 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Type | Single Knob |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Application Area | Wash Basin |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Jaquar |
| Colour | Silver |
₹ 560 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Handle type | Square |
| Brand | Flamingo |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Body material | Brass |
| Usage | Toilet health faucet |
| Working pressure | 0.5 MPa |
| Warranty | 7 year |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Handle Control | Double Handle |
| Cartridge/Spindle Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Cartridge Size | 15 mm (1/2 Inch) |
| Flange | With Flange |
| Warranty | 10 Years |
₹ 1230 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Brand | Flamingo |
| Body material | Brass |
| Handle type | Square |
| Surface finish | Chrome plated |
| Connection type | Male thread |
| Media | Water |
| Usage | Toilet health faucet |
| Working pressure | 0.5 MPa |
| Warranty | 7 year |
₹ 1130 / Piece Get Latest Price
| Size | ½ inch |
| Type | Full Turn |
| Trim Shape | Square |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Cartridge Size | 15 mm |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 7 Year |
₹ 1315 / Piece Get Latest Price
| Size | ¾ inch |
| Type | Full Turn |
| Trim Shape | Square |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome Plated |
| Application | Shower |
| Cartridge Size | 20 mm |
| Installation Type | Wall Concealed |
| Warranty | 7 Year |
₹ 2230 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Application Area | Wash Basin |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Jaquar |
₹ 1455 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Jaquar |
₹ 2030 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Tap Type | Wall Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Connection Size | 15 mm |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Jaquar |
₹ 3085 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Material | Brass |
| Handle Type | 2 Lever |
| Finish | Chrome |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Application Area | Kitchen Sink |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
₹ 4855 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | 3 Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
₹ 5285 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | 3 Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | 3 Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
₹ 3285 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Dual Lever |
| Spout Type | Swinging Spout |
| Finish | Chrome Plated |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Hole Configuration | Center Hole |
| Flow Type | Foam Flow |
| Material | Brass |
| Cartridge Type | Ceramic Disc |
| Warranty | 10 Year |
| Water Saving | Yes |
₹ 830 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Connection Size | 1/2 inch |
| Inlet Size | 1/2 inch |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| End Connection | Male Thread |
| Handle Type | Quarter Turn |
| Finish | Chrome Plated |
| Working Pressure | 4 kg/cm² |
| Application | Garden |
| Color | Chrome |
| Flow Control | On Off |
₹ 4085 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | 3 Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Concealed |
| Number Of Handles | 3 Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
₹ 2345 / Piece Get Latest Price
| Brand Name | Flamingo |
| Material | Brass |
| Height | High Neck 12" |
| Finish | Chrome Plated |
| Control Mechanism | Quarter Turn |
| Warranty | 10 Years |
| Has Flange | Yes |
| Connection Size | 15 mm (1/2 inch) |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flamingo |
| Handle Type | 2 Lever |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Flow Type | Foam Flow |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Application Area | Bathroom |
| Connection Size | 15 mm |
| Warranty | 10 Year |
₹ 1515 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Mounting Type | Deck Mounted |
| Finish | Chrome Plated |
| Number Of Handles | Single Handle |
| Connection Size | 15 mm |
| Spout Shape | Swan Neck |
| Application Area | Wash Basin |
| Flow Type | Aerated Flow |
| Warranty | 10 Year |
| Brand | Jaquar |
Ketan Kothiya (Owner)
Mirali Enterprise
Plot No 6, Kapileshwar Industrial Estate, Street No.2, Near Kansumara
Jamnagar - 361004, Gujarat, India